Opis projektu
I. Szczegółowe cele projektu:
- Edukacja i rozwój umiejętności: Doradztwo zawodowe poprzez oferowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje w celu pozyskania przez mieszkańców gminy nowych umiejętności i kwalifikacji, a tym samym wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy.
- Poprawa zatrudnienia: zwiększenie szans na znalezienie pracy przez uczestników, pomagając im zrozumieć mechanizmy rynku pracy, przygotować CV oraz zdobyć umiejętności potrzebne do skutecznego udziału w rozmowach kwalifikacyjnych.
- Rozwój umiejętności zawodowych: pomoc we wskazywaniu uczestnikom ich potencjału i możliwości rozwoju umiejętności zawodowych poprzez szkolenia, warsztaty i kursy, które pomogą im zdobyć kwalifikacje potrzebne do awansu lub zmiany ścieżki kariery.
- Wsparcie w planowaniu kariery, umożliwiając uczestnikom identyfikację ich mocnych stron, zainteresowań oraz celów zawodowych. Dzięki temu będą podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące swojej przyszłości zawodowej.
- Promowanie przedsiębiorczości: wsparcie dla mieszkańców, którzy chcą założyć własny biznes.
- Zwiększenie mobilności zawodowej: pokazując im możliwości kariery w różnych sektorach i pomagając w przekwalifikowaniu się.
- Stworzenie przestrzeni do budowania sieci kontaktów zawodowych, co pomoże uczestnikom w nawiązywaniu relacji z potencjalnymi pracodawcami, mentorami czy innymi specjalistami w ich dziedzinie.
II. Zakres projektu:
- skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Michałowice aktywnych zawodowo lub poszukujących pracy (w wieku 18-65 lat)
- Maksymalna liczba uczestników projektu: 60 osób
- 3 szkolenia (4 godzinne) w grupach 20 osobowych - łącznie 9 szkoleń
- spotkania coachingowo-mentoringowe indywidualne 60 minutowe dla każdego uczestnika - łącznie 60 godzin
- doradztwo indywidualne
III. Pakiet dla każdego uczestnika:
- udział w diagnozie potencjału zawodowego
- 60 minutowe spotkanie indywidualne w terminie ustalonym indywidualnie, w wyniku którego zdefiniujemy indywidualny plan działania, rozwoju i wsparcia
- udział w 3 szkoleniach (4 godzinnych) z zakresu: budowanie wizerunku biznesowego, przywództwo osobiste, przygotowanie i udział w procesie rekrutacyjnym
- materiały edukacyjne
IV. Rekrutacja projektu: decyduje kolejność zgłoszeń (maksymalnie 60 osób), wymagania: mieszkańcy gminy Michalowice w wieku 18-65 lat aktywni zawodowo lub poszukujących pracy. Rekrutacja na adres e-mail.
Informacje o projekcie będą promowane poprzez portal gminny, gdzie zostanie stworzona specjalna zakładka zawierająca informacje o szczegółach projektu oraz dane kontaktowe do osób prowadzących projekt.
V. Doradcy kariery są mieszkańcami Gminy Michalowice, od 20 lat ekspertami rynku pracy, od 9 lat właścicielami firm doradczo-rozwojowej i rekrutacyjnej.
Na codzień prowadzą programy rozwojowe, doradcze szkolenia i rekrutacje dla pracowników wszystkich szczebli w organizacjach biznesowych. Z ich wiedzy i doświadczenia korzystają od ponad 20 lat duże międzynarodowe korporacje, polskie przedsiębiorstwa oraz przedsiębiorcy indywidualni.
Adres
Reguły, Aleja Powstańców Warszawy 1
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|
1 | 60 pakietów udzialu w projekcie dla 60 osób w tym dla każdego uczestnika:udział w diagnozie potencjału zawodowego - 60 minutowe spotkanie indywidualne w terminie ustalonym indywidualnie, w wyniku którego zdefiniujemy indywidualny plan działania, rozwoju i wsparcia - udział w 3 szkoleniach (4 godzinnych) z zakresu: budowanie wizerunku biznesowego, przywództwo osobiste, przygotowanie i udział w procesie rekrutacyjnym - materiały edukacyjne | 90 000 zł |
Status projektu
Zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej
Uzasadnienie
Projekt nie spełnia warunków określonych w Uchwale nr XXIII/275/2020 Rady Gminy Michałowice z dnia 16 września 2020 roku, które stanowią, że w ramach budżetu obywatelskiego realizowane są wyłącznie projekty mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy (§ 6.ust.1). Przedstawiony projekt dotyka kategorii przeciwdziałania bezrobociu, a to jest zadanie powiatu, na poziomie którego ulokowane są urzędy pracy oferujące między innymi usługi pośrednictwa pracy czy doradztwa zawodowego. Dodatkowo zgodnie z zapisami ww. Uchwały z budżetu obywatelskiego wyłączone są projekty, które zawierają wskazanie potencjalnego wykonawcy (§ 19.ust.2 p.3d), co ma miejsce w tym przypadku.