Opis projektu
Warsztaty kierowane będą do uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej, by najmłodszym jak najwcześniej uświadomić, jakie są zagrożenia, a trochę starszym na każdym etapie dawać wiedzę, jak bezpiecznie poruszać się w sieci.
Zajęcia profilaktyczne (miniwarsztaty) z dziećmi i młodzieżą z zakresu podejmowania ryzykownych zachowań oraz cyberbezpieczeństwa w sieci.
Cele: Uświadomienie zagrożeń/wskazanie bezpiecznych sposobów korzystania z nowoczesnych technologii. Poszerzenie wiedzy w obszarze świadomości społecznej oraz odpowiedzialności za to, jak wykorzystujemy świat online.
Zajęcia dla uczniów w zależności od wieku obejmują zagadnienia:
Wiedza na temat zagrożeń w świecie internetowym przekazana w formie dostępnej dla danej grupy wiekowej. Zakres tematów będzie dostosowany do wieku uczestników. Będą poruszane zagadnienia:
– Kontakty z nieznajomymi
– Dyskryminacja i rasizm
– Wykorzystywanie fotografii i nagrań wideo
– Cyberprzemoc
– Oszustwa
– Internet bez hejtu; problem obrażania w sieci (mowa nienawiści), sposoby reagowania ofiar i świadków, kształtowanie i promowanie postaw empatycznych
– Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa uczniów w kontekście wiedzy na temat zagrożeń prywatności w sieci
– Problem uzależnienia od świata online
Czas warsztatów będzie zależny od tematu i wieku odbiorców (45 lub 90 minut). Warsztaty będą w formie jednorazowych spotkań tematycznych dla określonych grup wiekowych, tak by jak najwięcej osób skorzystało z projektu i by przekazane wiadomości były zrozumiałe. Spotkania będą w tygodniu w godzinach pozalekcyjnych lub w weekendy. Będą prowadzone przez specjalistów.
.
Adres
Komorów, al. Marii Dąbrowskiej 12
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|
1 | Przeprowadzenie warsztatów grupowych 45 lub 90 minut, około 70 warsztatów. | 40 000 zł |
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie
Komentarz
Projekt spełnia wymagania określone w uchwale w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia budżetu obywatelskiego.